93R1A-R22-A05L
93R1A-R22-A05L
93R1A-R22-A05L
DigiKeys produktnummer
93R1A-R22-A05L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
93R1A-R22-A05L
Beskrivning
POT 100 OHM 2W CERMET LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Cermet 2W PC-stift
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
93R1A-R22-A05L Modeller
Kategori
Justeringstyp
Sidojustering
Tillverkare
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Rotation
300°
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
PC-stift
Resistans (Ohm)
100
Styrdonstyp
Slitsat
Tolerans
±10%
Styrdonslängd
0,866" (22,00mm)
Effekt (Watt)
2W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Inbyggd brytare
Inga
Bussningsgänga
M10 x 0,75
Antal varv
1.0
Monteringstyp
Panelfäste
Avsmalning
Linjär
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,687" x 0,625" (17,45mm x 15,88mm)