5.0SMDJ75A-Q
DigiKeys produktnummer
118-5.0SMDJ75A-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-5.0SMDJ75A-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-5.0SMDJ75A-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ75A-Q
Beskrivning
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
121V Klämma 41,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Tillämpningar
Telekom
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
75V
Spänning - genombrott (min)
83,3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
121V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
41,4A