5.0SMDJ54A
DigiKeys produktnummer
5.0SMDJ54ABBTR-ND - Remsa och spole (TR)
5.0SMDJ54ABBCT-ND - Remsbit (CT)
5.0SMDJ54ABBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ54A
Beskrivning
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
87,1V Klämma 57,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
5.0SMDJ54A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
57,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
54V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
60V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
87,1V