5.0SMDJ51CA-Q
DigiKeys produktnummer
118-5.0SMDJ51CA-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-5.0SMDJ51CA-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-5.0SMDJ51CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ51CA-Q
Beskrivning
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
82,4V Klämma 60,7A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
51V
Spänning - genombrott (min)
56,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
82,4V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
60,7A