5.0SMDJ43CA
DigiKeys produktnummer
118-5.0SMDJ43CATR-ND - Remsa och spole (TR)
118-5.0SMDJ43CACT-ND - Remsbit (CT)
118-5.0SMDJ43CADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ43CA
Beskrivning
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
69,4V Klämma 72,1A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
5.0SMDJ43CA Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
72,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Telekom
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - backspänning (typ)
43V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
47,8V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
69,4V