5.0SMDJ26CA-Q
DigiKeys produktnummer
5.0SMDJ26CA-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
5.0SMDJ26CA-QCT-ND - Remsbit (CT)
5.0SMDJ26CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ26CA-Q
Beskrivning
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
42,1V Klämma 119A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
EDA-/CAD-modeller
5.0SMDJ26CA-Q Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
119A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
26V
Spänning - genombrott (min)
28,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
42,1V