5.0SMDJ24CA-Q
DigiKeys produktnummer
5.0SMDJ24CA-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
5.0SMDJ24CA-QCT-ND - Remsbit (CT)
5.0SMDJ24CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ24CA-Q
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
38,9V Klämma 129A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
5.0SMDJ24CA-Q Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
129A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
24V
Spänning - genombrott (min)
26,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
38,9V