5.0SMDJ17A-Q
DigiKeys produktnummer
5.0SMDJ17A-Q-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ17A-Q
Beskrivning
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27,6V Klämma 181A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
5.0SMDJ17A-Q Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
181A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
17V
Spänning - genombrott (min)
18,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
27,6V