5.0SMDJ160A
DigiKeys produktnummer
118-5.0SMDJ160ATR-ND - Remsa och spole (TR)
118-5.0SMDJ160ACT-ND - Remsbit (CT)
118-5.0SMDJ160ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ160A
Beskrivning
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
259V Klämma 19,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
EDA-/CAD-modeller
5.0SMDJ160A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
19,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Ytmontering
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
160V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
178V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
259V