5.0SMDJ150A-Q
DigiKeys produktnummer
118-5.0SMDJ150A-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-5.0SMDJ150A-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-5.0SMDJ150A-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ150A-Q
Beskrivning
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
243V Klämma 20,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Tillämpningar
Telekom
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
150V
Spänning - genombrott (min)
167V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
243V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20,6A