5.0SMDJ10CA-Q
DigiKeys produktnummer
118-5.0SMDJ10CA-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMDJ10CA-Q
Beskrivning
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
17V Klämma 294,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
Telekom
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
10V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
11,1V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
17V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
294,2A