4816P-T01-102LF
DigiKeys produktnummer
4816P-T01-102LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
4816P-T01-102LF
Beskrivning
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1k Ohm ±2% 160mW Effekt per element Isolerad 8 Resistansnät matriser ±100ppm/°C 16-SOIC (Bredd 0,220", 5,59mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
4816P-T01-102LF Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Bourns Inc.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Grad
Automotive
Förpackning
Rör
Godkännande
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Kretstyp
Isolerad
Inkapsling/låda
16-SOIC (Bredd 0,220", 5,59mm)
Resistans (Ohm)
1k
Leverantörens enhetsförpackning
16-SOM
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,440" x B 0,220" (11,18 x 5,59mm)
Antal motstånd
8
Höjd - monterad (max)
0,094" (2,40mm)
Antal stift
16
Basproduktens nummer
Effekt per element
160mW