4606X-102-472LF
DigiKeys produktnummer
4606X-2-472LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
4606X-102-472LF
Beskrivning
RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 6SIP
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4,7k Ohm ±2% 300mW Effekt per element Isolerad 3 Resistansnät matriser ±100ppm/°C 6-SIP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
4606X-102-472LF Modeller
Kategori
Effekt per element
300mW
Tillverkare
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
6-SIP
Kretstyp
Isolerad
Leverantörens enhetsförpackning
6-SIP
Resistans (Ohm)
4,7k
Storlek/dimension
L 0,598" x B 0,098" (15,19 x 2,49mm)
Tolerans
±2%
Höjd - monterad (max)
0,200" (5,08mm)