4310R-102-102LF
DigiKeys produktnummer
4310R-2-102LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
4310R-102-102LF
Beskrivning
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SIP
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1k Ohm ±2% 300mW Effekt per element Isolerad 5 Resistansnät matriser ±100ppm/°C 10-SIP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
4310R-102-102LF Modeller
Kategori
Antal stift
10
Tillverkare
Bourns Inc.
Effekt per element
300mW
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Kretstyp
Isolerad
Inkapsling/låda
10-SIP
Resistans (Ohm)
1k
Leverantörens enhetsförpackning
10-SIP
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,984" x B 0,085" (24,99 x 2,16mm)
Antal motstånd
5
Höjd - monterad (max)
0,195" (4,95mm)
Resistor-förhållande-avdrift
50ppm/°C