4308M-102-472 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
4,7k Ohm ±2% 400mW Effekt per element Isolerad 4 Resistansnät, matriser ±100ppm/°C 8-SIP
4308M-102-472
DigiKeys produktnummer
4308M-102-472-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
4308M-102-472
Beskrivning
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 8SIP
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
4308M-102-472 Modeller
Effekt per element
400mW
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Resistans (Ohm)
4,7k
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,784" x B 0,085" (19,91 x 2,16mm)
Höjd - monterad (max)
0,250" (6,35mm)
Resistor-förhållande-avdrift
50ppm/°C