4116R-1-331LF
DigiKeys produktnummer
4116R-1-331LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
4116R-1-331LF
Beskrivning
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 16DIP
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
330 Ohm ±2% 250mW Effekt per element Isolerad 8 Resistansnät matriser ±100ppm/°C 16-DIP (0,300", 7,62mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
4116R-1-331LF Modeller
Kategori
Antal stift
16
Tillverkare
Bourns Inc.
Effekt per element
250mW
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Kretstyp
Isolerad
Inkapsling/låda
16-DIP (0,300", 7,62mm)
Resistans (Ohm)
330
Leverantörens enhetsförpackning
16-DIP
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,865" x B 0,300" (21,97 x 7,62mm)
Antal motstånd
8
Höjd - monterad (max)
0,185" (4,69mm)
Resistor-förhållande-avdrift
50ppm/°C