3852C-282-102AL
DigiKeys produktnummer
3852C-282-102AL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3852C-282-102AL
Beskrivning
POT 1K OHM 2W CERMET LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
57 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Cermet 2W Lödögla
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Tillverkare
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Rotation
280°
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödögla
Resistans (Ohm)
1k
Styrdonstyp
Slitsat
Tolerans
±10%
Styrdonslängd
0,875" (22,23mm)
Effekt (Watt)
2W
Styrdonsdiameter
0,125" (3,18mm)
Inbyggd brytare
Inga
Bussningsgänga
1/4-32
Antal varv
1.0
Monteringstyp
Panelfäste
Avsmalning
Linjär
Storlek - kropp
Rund - 0,750" diam. (19,05mm)