3549S-1AA-502A
3549S-1AA-502A
3549S-1AA-502A
DigiKeys produktnummer
3549S-1AA-502A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3549S-1AA-502A
Beskrivning
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 10.0 Varv Trådlindad 2W Lödögla
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
3549S-1AA-502A Modeller
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Tillverkare
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Rotation
3600°
Förpackning
Tråg
Resistiva material
Trådlindad
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödögla
Resistans (Ohm)
5k
Styrdonstyp
Slitsat
Tolerans
±3%
Styrdonslängd
0,813" (20,64mm)
Effekt (Watt)
2W
Styrdonsdiameter
0,250" (6,35mm)
Inbyggd brytare
Inga
Bussningsgänga
3/8-32
Antal varv
10.0
Monteringstyp
Panelfäste
Avsmalning
Linjär
Storlek - kropp
Rund - 0,885" diam. (22,48mm)