3549S-1AA-104A
3549S-1AA-104A
3549S-1AA-104A
DigiKeys produktnummer
3549S-1AA-104A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3549S-1AA-104A
Beskrivning
POT 100K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 10.0 Varv Trådlindad 2W Lödögla
EDA-/CAD-modeller
3549S-1AA-104A Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Resistiva material
Trådlindad
Resistans (Ohm)
100k
Tolerans
±3%
Styrdonslängd
0,813" (20,64mm)
Effekt (Watt)
2W
Styrdonsdiameter
0,250" (6,35mm)
Storlek - kropp
Rund - 0,885" diam. (22,48mm)