3541H-1-102L
DigiKeys produktnummer
3541H-1-102L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3541H-1-102L
Beskrivning
POT 1K OHM 2W HYBRITRON LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 10.0 Varv Hybritron® 2W Lödögla
EDA-/CAD-modeller
3541H-1-102L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Resistiva material
Hybritron®
Resistans (Ohm)
1k
Tolerans
±10%
Styrdonslängd
0,812" (20,63mm)
Effekt (Watt)
2W
Styrdonsdiameter
0,2497" (6,34mm)
Storlek - kropp
Rund - 0,875" diam. (22,23mm)