3540S-1-503L
DigiKeys produktnummer
3540S-1-503L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3540S-1-503L
Beskrivning
POT 50K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 10.0 Varv Trådlindad 2W Lödögla
EDA-/CAD-modeller
3540S-1-503L Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Resistiva material
Trådlindad
Resistans (Ohm)
50k
Tolerans
±5%
Styrdonslängd
0,812" (20,63mm)
Effekt (Watt)
2W
Styrdonsdiameter
0,2497" (6,34mm)
Storlek - kropp
Rund - 0,875" diam. (22,23mm)