3386X-1-202LF
DigiKeys produktnummer
3386X-202LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3386X-1-202LF
Beskrivning
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Sidojustering
EDA-/CAD-modeller
3386X-1-202LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstyp
Sidojustering
Resistans
2 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Kvadrat - Yta 0,375" x 0,375" (9,53mm x 9,53mm)
Tolerans
±10%