3386X-1-102LF
DigiKeys produktnummer
3386X-102LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3386X-1-102LF
Beskrivning
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Sidojustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
3386X-1-102LF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Bourns Inc.
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Rör
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
1 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Kvadrat - Yta 0,375" x 0,375" (9,53mm x 9,53mm)
Tolerans
±10%