3386V-1-203LF
DigiKeys produktnummer
3386V-1-203LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3386V-1-203LF
Beskrivning
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Sidojustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
3386V-1-203LF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstyp
Sidojustering
Resistans
20 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Kvadrat - Yta 0,375" x 0,375" (9,53mm x 9,53mm)
Tolerans
±10%