3386C-1-103LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 3386C-103LF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 3386C-1-103LF |
Beskrivning | TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Sidojustering |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 3386C-1-103LF Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Tillverkare Bourns Inc. | Antal varv 1.0 |
Serie | Justeringstyp Sidojustering |
Förpackning Rör | Resistiva material Cermet |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Genomgående hål |
Resistans 10 kOhms | Termineringstyp PC-stift |
Effekt (Watt) 0,5W, 1/2W | Storlek/dimension Kvadrat - Yta 0,375" x 0,375" (9,53mm x 9,53mm) |
Tolerans ±10% | Basproduktens nummer |