3362S-1-205LF
DigiKeys produktnummer
3362S-1-205LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3362S-1-205LF
Beskrivning
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN SIDE
Detaljerad beskrivning
2 MOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Sidojustering
EDA-/CAD-modeller
3362S-1-205LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstyp
Sidojustering
Resistans
2 MOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,275" x 0,260" (6,99mm x 6,60mm)
Tolerans
±10%