3362H-1-102LF
DigiKeys produktnummer
3362H-102LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3362H-1-102LF
Beskrivning
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
EDA-/CAD-modeller
3362H-1-102LF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Rör
Resistiva material
Cermet
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
1 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,275" x 0,260" (6,99mm x 6,60mm)
Tolerans
±10%