3360P-1-502 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Bourns Inc.
I lager: 126
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
5k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Ledande plast 0,25W, 1/4W PC-stift
3360P-1-502
DigiKeys produktnummer
3360P-1-502-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3360P-1-502
Beskrivning
POT 5K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
3360P-1-502 Modeller
Kategori
Justeringstyp
Toppjustering
Tillverkare
Temperaturkoefficient
±1000ppm/°C
Serie
Rotation
310°
Förpackning
Tråg
Resistiva material
Ledande plast
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
PC-stift
Resistans (Ohm)
5k
Styrdonstyp
Slitsat
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,500" (12,70mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Styrdonsdiameter
0,093" (2,36mm)
Inbyggd brytare
Inga
Bussningsgänga
1/4-32
Antal varv
1.0
Monteringstyp
Panelfäste
Avsmalning
Linjär
Storlek - kropp
Kvadrat - Yta 0,264" x 0,252" (6,70mm x 6,40mm)