3352W-1-104LF
DigiKeys produktnummer
3352W-104LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3352W-1-104LF
Beskrivning
THUMBWHEEL POT 100K OHM 0.5W SID
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 kOhms 0,5W, 1/2W Genomgående hål Tumhjulspotentiometrar Sidojustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
3352W-1-104LF Modeller
Tolerans
±20%
Tillverkare
Bourns Inc.
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
Rund - 0,350" diam. x 0,210" H (8,89mm x 5,33mm)
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
PC-stift
Resistans
100 kOhms
Monteringstyp
Genomgående hål
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W