3314J-1-503E
DigiKeys produktnummer
3314J-503ETR-ND - Remsa och spole (TR)
3314J-503ECT-ND - Remsbit (CT)
3314J-503EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3314J-1-503E
Beskrivning
TRIMMER 50K OHM 0.25W J LEAD TOP
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 kOhms 0,25W, 1/4W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
EDA-/CAD-modeller
3314J-1-503E Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Resistiva material
Cermet
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
50 kOhms
Termineringstyp
J ledare
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Kvadrat - Yta 0,177" x 0,177" (4,50mm x 4,50mm)
Tolerans
±20%