3314J-1-103G
DigiKeys produktnummer
118-3314J-1-103GTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-3314J-1-103GCT-ND - Remsbit (CT)
118-3314J-1-103GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3314J-1-103G
Beskrivning
TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,25W, 1/4W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
EDA-/CAD-modeller
3314J-1-103G Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Resistiva material
Cermet
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
10 kOhms
Termineringstyp
J ledare
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Kvadrat - Yta 0,177" x 0,177" (4,50mm x 4,50mm)
Tolerans
±20%