3313J-1-504E
DigiKeys produktnummer
3313J-1-504ETR-ND - Remsa och spole (TR)
3313J-1-504ECT-ND - Remsbit (CT)
3313J-1-504EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3313J-1-504E
Beskrivning
TRIMMER 500K OHM 0.125W J LEAD
Detaljerad beskrivning
500 kOhms 0,125W, 1/8W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
EDA-/CAD-modeller
3313J-1-504E Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Resistans
500 kOhms
Effekt (Watt)
0,125W, 1/8W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,138" x 0,126" (3,50mm x 3,20mm)
Tolerans
±20%