3310Y-125-103L
3310Y-125-103L
3310Y-125-103L
DigiKeys produktnummer
3310Y-125-103L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3310Y-125-103L
Beskrivning
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 1 sektion Linjär Genomgående hål Potentiometer Inga 1.0 Varv Ledande plast 0,25W, 1/4W PC-stift
EDA-/CAD-modeller
3310Y-125-103L Modeller
Kategori
Antal sektioner
1
Temperaturkoefficient
±1000ppm/°C
Förpackning
Rör
Resistans (Ohm)
10k
Tolerans
±20%
Styrdonstyp
Med plan
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Styrdonslängd
0,220" (5,59mm)
Styrdonsdiameter
0,125" (3,18mm)
Monteringstyp
Genomgående hål
Storlek - kropp
Kvadrat - Yta 0,375" x 0,375" (9,53mm x 9,53mm)