3310Y-001-203L
3310Y-001-203L
3310Y-001-203L
DigiKeys produktnummer
3310Y-001-203L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3310Y-001-203L
Beskrivning
POT 20K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Ledande plast 0,25W, 1/4W PC-stift
EDA-/CAD-modeller
3310Y-001-203L Modeller
Temperaturkoefficient
±1000ppm/°C
Förpackning
Bulk
Resistans (Ohm)
20k
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,500" (12,70mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Styrdonsdiameter
0,125" (3,18mm)
Storlek - kropp
Kvadrat - Yta 0,375" x 0,375" (9,53mm x 9,53mm)