3310R-001-104L
DigiKeys produktnummer
118-3310R-001-104L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3310R-001-104L
Beskrivning
POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Ledande plast 0,25W, 1/4W PC-stift
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
3310R-001-104L Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Justeringstyp
Toppjustering
Tillverkare
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±1000ppm/°C
Serie
Rotation
300°
Förpackning
Rör
Resistiva material
Ledande plast
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
PC-stift
Resistans (Ohm)
100k
Styrdonstyp
Slitsat
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,500" (12,70mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Styrdonsdiameter
0,125" (3,18mm)
Inbyggd brytare
Inga
Bussningsgänga
1/4-32
Antal varv
1.0
Monteringstyp
Panelfäste
Egenskaper
Tätad
Storlek - kropp
Kvadrat - Yta 0,375" x 0,375" (9,53mm x 9,53mm)