3299Y-1-502LF
DigiKeys produktnummer
3299Y-502LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3299Y-1-502LF
Beskrivning
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljerad beskrivning
5 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 25.0 Varv Toppjustering
EDA-/CAD-modeller
3299Y-1-502LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Resistans
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,375" x 0,240" (9,53mm x 6,10mm)
Tolerans
±10%