3296Z-1-504LF
DigiKeys produktnummer
3296Z-504LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3296Z-1-504LF
Beskrivning
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Detaljerad beskrivning
500 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 25.0 Varv Sidojustering
EDA-/CAD-modeller
3296Z-1-504LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Resistans
500 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,395" x 0,190" (10,03mm x 4,83mm)
Tolerans
±10%