3296Y-1-222LF
DigiKeys produktnummer
118-3296Y-1-222LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3296Y-1-222LF
Beskrivning
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljerad beskrivning
2.2 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 25.0 Varv Toppjustering
EDA-/CAD-modeller
3296Y-1-222LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Resistans
2.2 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,375" x 0,190" (9,53mm x 4,83mm)
Tolerans
±10%