3269X-1-502LF
DigiKeys produktnummer
3269X-1-502LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3269X-1-502LF
Beskrivning
TRIMMER 5K OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Detaljerad beskrivning
5 kOhms 0,25W, 1/4W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 12.0 Varv Sidojustering
EDA-/CAD-modeller
3269X-1-502LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Resistans
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,250" x 0,170" (6,35mm x 4,32mm)
Tolerans
±10%