3269X-1-102 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
I lager: 86
I lager: 203
1 kOhms 0,25W, 1/4W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 12.0 Varv Sidojustering
3269X-1-102
DigiKeys produktnummer
3269X-1-102-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3269X-1-102
Beskrivning
TRIMMER 1K OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
3269X-1-102 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Antal varv
12.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Rör
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
1 kOhms
Termineringstyp
Måsvinge
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,250" x 0,170" (6,35mm x 4,32mm)
Tolerans
±10%