3224J-1-502E | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 3224J-1-502E |
Beskrivning | TRIMMER 5K OHM 0.25W J LEAD SIDE |
Tillverkarens standardleveranstid | 15 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 5 kOhms 0,25W, 1/4W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 12.0 Varv Sidojustering |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 3224J-1-502E Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Tillverkare Bourns Inc. | Antal varv 12.0 |
Serie | Justeringstyp Sidojustering |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Resistiva material Cermet |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Ytmontering |
Resistans 5 kOhms | Termineringstyp J ledare |
Effekt (Watt) 0,25W, 1/4W | Storlek/dimension Rektangulär - Yta 0,181" x 0,138" (4,60mm x 3,50mm) |
Tolerans ±10% | Basproduktens nummer |