3223G-1-502E
DigiKeys produktnummer
3223G-1-502ETR-ND - Remsa och spole (TR)
3223G-1-502ECT-ND - Remsbit (CT)
3223G-1-502EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3223G-1-502E
Beskrivning
TRIMMER 5K OHM 0.125W GW SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 kOhms 0,125W, 1/8W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 11.0 Varv Sidojustering
EDA-/CAD-modeller
3223G-1-502E Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Resistans
5 kOhms
Termineringstyp
Måsvinge
Effekt (Watt)
0,125W, 1/8W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,154" x 0,125" (3,90mm x 3,18mm)
Tolerans
±20%