3223G-1-203E
DigiKeys produktnummer
118-3223G-1-203ETR-ND - Remsa och spole (TR)
118-3223G-1-203ECT-ND - Remsbit (CT)
118-3223G-1-203EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3223G-1-203E
Beskrivning
TRIMMER 20K OHM 0.125W GW SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 kOhms 0,125W, 1/8W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 11.0 Varv Sidojustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
3223G-1-203E Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Bourns Inc.
Antal varv
11.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
20 kOhms
Termineringstyp
Måsvinge
Effekt (Watt)
0,125W, 1/8W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,154" x 0,125" (3,90mm x 3,18mm)
Tolerans
±20%