3214X-1-503E
DigiKeys produktnummer
3214X-1-503ETR-ND - Remsa och spole (TR)
3214X-1-503ECT-ND - Remsbit (CT)
3214X-1-503EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3214X-1-503E
Beskrivning
TRIMMER 50K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 kOhms 0,25W, 1/4W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 5.0 Varv Toppjustering
EDA-/CAD-modeller
3214X-1-503E Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Resistans
50 kOhms
Termineringstyp
Måsvinge
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,189" x 0,138" (4,80mm x 3,50mm)
Tolerans
±10%