3214W-1-501G
DigiKeys produktnummer
118-3214W-1-501GTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-3214W-1-501GCT-ND - Remsbit (CT)
118-3214W-1-501GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3214W-1-501G
Beskrivning
TRIMMER 500 OHM 0.25W J LEAD TOP
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 Ohms 0,25W, 1/4W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 5.0 Varv Toppjustering
EDA-/CAD-modeller
3214W-1-501G Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Resistans
500 Ohms
Termineringstyp
J ledare
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,189" x 0,138" (4,80mm x 3,50mm)
Tolerans
±10%