3214W-1-500E
DigiKeys produktnummer
3214W-1-500ETR-ND - Remsa och spole (TR)
3214W-1-500ECT-ND - Remsbit (CT)
3214W-1-500EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3214W-1-500E
Beskrivning
TRIMMER 50 OHM 0.25W J LEAD TOP
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 Ohms 0,25W, 1/4W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 5.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
3214W-1-500E Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Bourns Inc.
Antal varv
5.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
50 Ohms
Termineringstyp
J ledare
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,189" x 0,138" (4,80mm x 3,50mm)
Tolerans
±10%