15KPA033C-SD-Q
DigiKeys produktnummer
118-15KPA033C-SD-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-15KPA033C-SD-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-15KPA033C-SD-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
15KPA033C-SD-Q
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 50.3VC DO218
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50,3V Klämma 298,1A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-218
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
298,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
15000W (15kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
33V
Inkapsling/låda
DO-218AB
Spänning - genombrott (min)
33,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
50,3V