15KPA016C-SD-Q
DigiKeys produktnummer
118-15KPA016C-SD-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-15KPA016C-SD-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-15KPA016C-SD-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
15KPA016C-SD-Q
Beskrivning
TVS DIODE 16VWM 23.9VC DO218
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
23,9V Klämma 599A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-218
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
599A
Tillv.
Effekt - toppuls
15000W (15kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
16V
Inkapsling/låda
DO-218AB
Spänning - genombrott (min)
16,35V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
23,9V