BDX12-1.0S50R0S
DigiKeys produktnummer
2277-BDX12-1.0S50R0S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BDX12-1.0S50R0S
Beskrivning
DC DC CONVERTER 1V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul, digital DC-DC-omvandlare 1 Utgång 1V 50A 8V - 14V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
50A
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, PMBus™, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
0.89
Typ
Oisolerad PoL-modul, digital
Monteringstyp
Ytmontering
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
20-SMD-modul
Spänning - ingång (min)
8V
Storlek/dimension
L 1,06" x B 0,65" x H 0,16" (27,0 x 16,5 x 4,0mm)
Spänning - ingång (max)
14V