VOF-275-48
DigiKeys produktnummer
179-VOF-275-48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VOF-275-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 160W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 80-264VAC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VOF-275-48 Modeller
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
92%
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Föråldrad
Egenskaper
Justerbar utgång, Standby-utgång, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 0,75" (127,0 x 76,2 x 19,1mm)
Spänning - ingång
80-264VAC
Godkännande myndighet
CB Scheme, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL
Spänning - utspänning 1
48V
Standardnummer
55024; 55032 Klass B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Ström - Utgång 1
3.33 A